Forår 2019 – sæson 30

Her kan du se: hvilket hold du er på, hvornår du skal gå til teater, hvem du er på hold med og hvem der er din skønne underviser i den kommende sæson, som er nummer 30. Vi starter i uge 2 – altså i næste uge. På glædelig gensyn…

Hold 1:  Mandag kl. 16.00 – 18.00 
Undervisere: Lisbeth & Emil
Asta Dondes
Cornelia Mynthe Frydensbjerg
Emilie Nielsen
Felix Berg Andersen
Karla Sofie Holmegaard
Liva Vindelev Vengsgaard
Mille Olivia Hansen
Mynte Lyngsø Gimbel
Rebecca Thestrup Overvad
Sara Engelbrecht Larsen
Simone Larsen
Viola Kristine Garsdal Brøsted

 

 Hold 2: Tirsdag kl. 16.00 -18.00 
Undervisere: Laura & Krogen
Alberte Schøler
Alma Fischer Ryttergaard
Alma Nielsen
Dicle Atas
Emma Lundbøl
Emma Nikolajsen
Gustav Amby Pedersen
Havanna Bailey
Karla Andersen
Mathilde Høegh Jensen
Milla Malou Henriksen
Naja Wraa
Otto Nottelmann
Sille Blegvad Jensen
Sofie Guldhammer
Victoria Hvas

 

Hold 3: Onsdag kl. 16.30 – 18.30 
Undervisere: Laura & Mathilde
Anna Amstrup
Caroline Volstrup Andersen
Ida Karlsen
Johan Oliviera Nielsen
Jonas Engelbrecht
Julie Amby Pedersen
Ludvig Brøsted
Lærke Boel Helligsøe
Mathias Staal Petersen
Monika Julie Sørensen
My Nottelmann
Olivia Glavind Hultquist
Signe Liv Callisen
Sofia Warnat Andersen
Gry Victoria Antonsen
Sophie Mogensen

 

Hold 4: Torsdag kl. 16.00 – 18.00
Undervisere: Lisbeth & Kjeldsen
Albert Sams Simonsen
Andrea Thomsen
Cecilie Prip
Cilje Noosgaard
Ester Therese Qvortrup
Frigg Dipo
Lucas Buchhave
Marie Lassen
Maya Nymann Løgstrup
Mille Ellegaard
Nanna Nicolajsen
Olivia Beier Ommen
Sara Rose Murray
Sofie Amalie Bilstrup
Vibeke Nieling

 

Hold 5: Tirsdag kl. 16.00 – 18.00
Underviser: Jan
Arthur Scheel Leth
Caroline A. Birkebæk Thomassen
Christian W. Honoré
Cirkeline Sørensen
Clara Egemark Strangholt
Emma V. Skjødt
Joana L.  Juncher
Josefine Munk Jacobsen
Lærke Soelberg
Mathilde Dohn
Matilde Værum
Othilie Andersen
Sarah Dyrholm
Silje Darby
Tora Hafdis Jochumsen

 

Hold 6: Tirsdag kl. 18.30 – 20.30
Underviser: Jan
Amanda V,H Nielsen
Aleksa Linuzc
Cecilie Skiffard
Christian Heibøll Sørensen
Jeppe Caspersen
Johan Meineche
Jonas Østergaard
Karoline Vinther
Laura Als
Mejse-Marie Riis Panduro
Mia Cannon
Signe Holland
Zophia Lisa Jensen

 

Hold 7: Tirsdag kl. 18.15 – 20.15
Underviser: Lisbeth
Anna Ellinor Rønnow Rahbek
Annesophie F. Jakobsen
Annika Helene Sørensen
Augusta Detlefsen
Camille Bech
Daniel Kløve
Emil Friis
Frederikke Alm
Ida Marie Kjær Larsen
Julie Rostgaard Nielsen
Kristian Mygind Klok
Mikkel Basse
Oskar Vinge Mikkelsen

 

Hold 8: Torsdag kl. 18.30 – 20.30
Underviser: Jan
Anastasiya Pedersen
Caitlin Sheedy Jensen
Camilla Madsen
Caroline M. Alm
Elliot Berg Andersen
Ingrid Vang Jørgensen
Laura Henriksen
Laust Duus Nielsen
Luna Annemone Juul
Maria E. Andersen
Maria-Helene Riisberg
Olivia Olsen
Signe Ulstrup
Sofia Helene Klausen
Zandra Kristensen

 

Hold 9:  Torsdag kl. 16.00 – 18.00
Underviser:  Jan
Anders Dondes
Andreas Skov Jensen
Christian Værum
Elea Babette Strüssmann
Florentin Marin
Frederikke Duch Helsinghoff
Ida Cramer Frank
Juliane Helga Hansen
Karl-louis Sørensen
Milla T.H. Nielsen

 

Hold 10 : Torsdag kl. 18.30 – 20.30
Underviser: Lisbeth
Asger S. Andersen
Emil H. Lockwood
Jens Weinreich Christensen
Kikki
Lea Bucci Bøgh
Maya Øbakke
Mikkel Schmidt
Stine Kjeldsen
Victor Alm