Efterårs sæson 2019 – sæson 31.

Vi har rystet posen mega rigtig voldsomt meget til denne sæson…. jubiiii nye søde teaterkammerater, nye lækre undervisere og nye spændende udfordringer.

Vi glæder os til at se 106 gamle, 14 tilbagekommende og 24 nye elever i næste uge. ….. uge 34. Husk teater-tøj, tøj som du kan bevæge dig i og en drikkedunk.

Hvis det er helt tosset med holdet (dagen) du er sat på så kontakt Lisbeth og vi skal se, hvad vi kan gøre, men husk vi er 144 elever og 7 undervisere som skal have det til at gå op.

Under holdene kan du se generalprøve og forestillingsdatoer….. MEGET MEGET VIGTIGT AT ALLE KAN….

Hold 1:  Mandag kl. 16.00 – 18.00
Undervisere: Lisbeth & Smitten/Mikkel Schmidt
Asta Dondes
Cornelia Mynthe Frydensbjerg
Felix Berg Andersen
Karla Sofie Holmegaard
Lili Malle Hermansen
Liva Riemann Lindholt
Liva Vindelev Vengsgaard
Maise Blumensaat Ingstrup
Olga Bylling
Selilja Dalbjørn
Simone Larsen
Sonja Junski Rützou

 Hold 2: Tirsdag kl. 16.00 – 18.00
Undervisere: Jan & Krogen/Maja Krog
Agnete Arnesen
Emma Lundbøl
Emma Thun
Johan Oliviera Nielsen
Julie Tovgaard
Liva Bromann Mølbæk Petersen
My Nottelmann
Olivia Glavind Hultquist
Rebecca Thestrup Overvad
Sara Engelbrecht Larsen
Selma Amstrup
Signe Liv Callisen
Smilla Bøhl Simonsen
Viola Kristine Garsdal Brøsted
Hold 3: Torsdag kl. 16.00 – 18.00
Undervisere: Jan & Kjeldsen/Stine Kjeldsen
Aurora Nikoline Espersen
Emilie Nielsen
Emma Nikolajsen
Frida Roed Garza
Gry Victoria Antonsen
Gustav Amby Pedersen
Havanna Bailey
Luna Kimose
Mathilde Høegh Jensen
Mathilde Knudsen
Mille Olivia Hansen
Silja Malik Poulsen
Silje Dalgas Bang
Sille Blegvad Jensen
Therese Bossow Winther
Victoria Hvas

Hold 4: Onsdag kl. 16.00-18.00
Undervisere: Laura & Mathilde
Cornelia Rydder
Dicle Sara Atas
Ella Johansen
Frigg Dipo
Ida Karlsen
Julie Amby Pedersen
Karla Andersen
Marie Lassen
Milla Malou Henriksen
Mille Ellegaard
Monika Julie Sørensen
Naja Wraa
Sofia Warnat Andersen
Sophie Mogensen

Hold 5: Torsdag kl. 16.00-18.00
Underviser: Laura
Alberte Schøler
Alma Fischer Ryttergaard
Anna Amstrup
Caroline Valgreen Borbjerg
Caroline Volstrup Andersen
Jonas Engelbrecht
Lucas Buchhave
Ludvig Brøsted
Olivia Beier Ommen
Otto Nottelmann
Sofie Amalie Bilstrup
Sofie Guldhammer
Vibeke Nieling 
Hold 6: Tirsdag kl. 16.00-18.00
Underviser: Lisbeth
Albert Sams Simonsen
Arthur Scheel Leth
Caroline A. Birkebæk Thomassen
Cecilie Prip
Cirkeline Sørensen
Ellen Kirstine G. Nørregaard
Emma V. Skjødt
Ester Therese Qvortrup
Gustav R. Nørregren Nielsen
MajaSofia Roed Garza
Maria Kondrup Jensen
Othilie Andersen
Sara Rose Murray
Tora Hafdis Jochumsen
Hold 7: Tirsdag kl. 18.30-20.30
Underviser: Jan
Clara Egemark Strangholt
Jeppe Caspersen
Jonas Østergaard
Josefine Mejlvang
Josefine Munk Jacobsen
Laura Als
Lærke Soelberg
Matilde Værum
Molly Aune List
Nanna Nikolajsen
Sarah Dyrholm
Silje Darby
Sofie Christensen
Hold 8:  Tirsdag kl. 18.30-20.30
Undervisere: Lisbeth & Krogen
Annika Helene Sørensen
Augusta Detlefsen
Cecilie Skiffard
Emil Friis
Frederikke Alm
Ida Marie Kjær Larsen
Isabella Sørensen
Juliane Lausen
Julie Rostgaard Nielsen
Mejse-Marie Riis Panduro
Mia Cannon
Mikkel Hornbæk Thomsen
Signe Holland
Sophie Berg Gertsen
Hold 9: Torsdag kl. 18.30 -20.30
Undervisere: Jan & Laura
Anastasiya Pedersen
Anders Dondes
Caitlin Sheedy Jensen
Camille Bech
Caroline M. Alm 
Jakob Sass Larsen
Johan Meineche
Laura Henriksen
Laust Duus Nielsen
Maria E. Andersen
Maria-Helene Riisberg
Olivia Olsen
Rasmus Kjob
Signe Ulstrup
Sofia Helene Klausen
SØ – Sørine Kyndesen
Hold 10: Torsdag kl. 18.30-20.30
Underviser: Lisbeth 
Asger S. Andersen
Emil H. Lockwood
Frederikke Duch Helsinghoff
Jens Weinreich Christensen
Juliane Helga Hansen
Kikki – Kirstine Marie Krog
Maja Krog Andersen
Maya Øbakke
Mikkel Schmidt
Stine Kjeldsen
Victor Alm
Hold Delhi: Onsdag kl. 18.00-20.00
Undervisere: Lisbeth & Jan
Anna Ellinor Rønnow Rahbek
Caitlin Sheedy Jensen
Caroline M. Alm 
Christian Værum
Elvira Katine Garsdal Brøsted
Florentin Marin
Frederikke Alm
Jakob Sas larsens Vedersø
Jeppe Caspersen
Lærke Rosa Rasmussen
Maya Nymann Løgstrup
Sarah Dyrholm
Meget vigtigt at eleverne kan disse datoer…..